Baltosios angliškos putpelės - PutpeliuUkis/LT

Putpeliu ukis
rus

+37068646300

www.putpeliuukis.lt
Go to content
Apie putpelės > Putpelių veislės
 
ANGLIŠKŲ BALTŲJŲ veislės putpelės
 
Viena iš perspektyviausių veislių laikoma angliškos baltosios putpelės, atvežtos pas mus iš Vengrijos 1987 m. Šios veislės putpelės buvo išvestos Anglijoje, japoniškųjų putpelių mutacijos būdu. Jų spalva  – baltos plunksnos (dėl ko skerdiena pasižymi gera prekine išvaizda), bet pasitaiko ir atskirų juodų plunksnelių.
 
Angliškų baltųjų putpelių akys –  tamsios, snapas ir kojelės – šviesios. Tokios spalvos dėka putpelės naudojasi dideliu populiarumu šio paukščio mėgėjų tarpe.
 
Angliškų baltųjų putpelių patelės pradeda dėti kiaušinius būdamos 6 savaičių amžiaus ir per metus sudeda apie 280 kiaušinių; kiaušinio masė 10-11 g. Bet dažniausiai namų ūkyje jie pasiekia iki 300 g. Veislę rekomenduojama laikyti ir dėl mėsos. Vidutiniai realus paukščio svorio rodikliai, laikant namų sąlygomis: patelių  - iki 380 g, patinėlio (60 dienų) -  250 - 300 g. Dėl šviesios spalvos skerdiena turi gerą prekinę išvaizdą. Jų mėsa  turtinga baltymais ir visiškai įsisavinama žmogaus organizmo, prisotinant jį būtinais normaliai veiklai  elementais.
 
Deja, šių putpelių dimorfizmas silpnai išreikštas, todėl jų lytį lengviau nustatyti visiško subrendimo metu (7-8 savaičių). Angliškos baltosios putpelės produktyvumo požymiais panašios į japoniškąsias, bet dėl baltų plunksnų jų skerdiena pasižymi malonia išvaizda.
 
Angliškos baltosios putpelės skiriasi odos spalva aplink kloaką. Patelių ji melsvos spalvos, patinų – rausvos su nedideliu  gumbeliu.
 
Jį lengvai paspaudus išsiskiria baltas putotas skystis. Beje, pagal šį požymį galima atskirti visas putpeles. Šie požymiai tampa daugiau ar mažiau pastebimi po 30 dienų, kai kada vėliau.  
 
Pagal produktyvumą ir palikuonių išlikimo procentą veislė yra viena iš gyvybingiausių, savo požymiais panaši į japoniškąją. Patinai demonstruoja aktyvumą jau sulaukę 60 dienų nuo gimimo, kas daro tokių paukščių veisimą pelningu verslu.
 
Angliškų baltųjų putpelių plunksnų spalva: balta; patinai turi vieną ar keletą tamsiai rudų dėmelių ant galvos arba nugaros.
 
Eksterjeras: pilkai juodos akys, šviesiai rožinis snapas ir kojelės.
 
Gyvasis svoris: ji — 160—180 g, jis — 140—160 g.
 
Dėslumas: ~280 kiaušinių (svoris 10-11 g) per metus.
 
Putpelių laikymas ir šėrimas nekelia rūpesčių, nes ši veislė  nereikli ir sulesa palyginti nedaug lesalo/vienetui, tačiau turi aukštus dėslumo ir vidutinės paukščio masės rodiklius.
Lithuania Parapijonishkes Piliakalnio str.1 LT 13241
Back to content