Juodosios angliškos putpelės - PutpeliuUkis/LT

Putpeliu ukis
rus

+37068646300

www.putpeliuukis.lt
Go to content
Apie putpelės > Putpelių veislės
 
ANGLIŠKŲ JUODŲJŲ putpelių veislė
 
Anglijoje japoniškųjų putpelių mutacijos rezultate išvestos dvi putpelių veislės: baltosios ir juodosios angliškosios putpelės. Angliškos juodosios (Britaniškosios) putpelės atvežtos į Rusiją 1971 metais.
 
Angliškos juodosios putpelės pasižymi gana savotiška spalva: nuo beveik juodos iki šviesiai rudos. Dėl savo tamsios spalvos juodųjų putpelių skerdiena atrodo mažiau patraukli lyginant su kitų veislių putpelių skerdiena ir ypač lyginant su baltųjų putpelių, kurių skerdienos išvaizda yra pati geriausia.
 
Pagal produktyvumo savybes angliškos juodosios putpelės priskiriamos dėsliųjų grupei ir auginamos dažniausisi paukštininkų mėgėjų. Ši rūšis pasižymi dideliu dėslumu – 280 vienetų per metus, esant kiaušinio masei 10-11 gramų. Didesniu dėslumu pasižymi tik japoniškosios ir estiškosios putpelės.
 
Užtat angliškų juodųjų putpelių gyvoji masė1,5 karto viršija  japoniškųjų putpelių masę, o taip pat – baltųjų angliškų putpelių. Jų patelės pasiekia iki 200 g  svorį, patinai iki 170 g.
 
Išvesta ir speciali broilerinės krypties putpelių rūšis. Jų masė greitai pasiekia  200 – 205 g, nors dėsliųjų tipo  putpelių  masė dažniausiai nesiekia 150-180 g.
 
Veisiant pateles verta laikyti atskirai nuo patinų - su kitomis putpelėmis, - o norint kompaktiškiau ir komfortiškiau apgyvendinti rekomenduojama atvirkščiai, viename narvelyje apgyvendinti patiną ir tris-keturias pateles. Jeigu reikalingi ne maistiniai, inkubaciniai kiaušiniai, tai iš jaunų, lytinės brandos pasiekusių paukščių verta suformuoti šeimas ir apgyvendinti jas atskiruose narveliuose. Bet šiuo atveju būtina prisiminti, kad vėlesnis pergrupavimas nepageidautinas, nes gali sumažėti dėslumas. Juodųjų putpelių apvaisinamumas 75%. Palikuonių išgyvenamumo procentas taip pat nelabai aukštas -  iš apvaisintų kiaušinių išsirita tik 70% jauniklių.
 
Aplamai putpelių veisimas, konkrečiai juodųjų angliškų putpelių, yra rentabiliausia paukštininkystės sritis. Įvertinkite: putpelės patelės, kurios svoris 125 g, dėslumas 250-300 kiaušinių per metus, kiaušinių masė yra 20 kartų didesnė už patį paukštį, o  vištų, palyginimui, – tik 8 kartus. Be to, putpelių mėsa yra dietinis produktas. Rusijoje putpelių patiekalai tradiciškai buvo laikomi karališku valgiu.
Lithuania Parapijonishkes Piliakalnio str.1 LT 13241
Back to content