Patarimai kaip išrinkti narvą putpelėms - PutpeliuUkis/LT

Putpeliu ukis
rus

+37068646300

www.putpeliuukis.lt
Go to content
Naudingos...
 
Pradedantysis putpelininkas, o ir labiau patyręs jo kolega, rinkdamasis narvelį putpelėms, turi suvokti, kad putpelių gyvenimo ilgumas ir jų produktyvumas priklauso nuo gyvenimo sąlygų ir paukščio priežiūros. Neteisingas narvo pasirinkimas gali nulemti nepageidaujamas pasekmes. Remdamasis ilgamete putpelių veisimo ir laikymo patirtimi drįstu duoti keletą patarimų.

 
Pradžiai panagrinėsime patį patogiausią tinklo variantą narvui. Nežiūrint pasiūlymų įvairovės, patariu pasirinkti tinklą, kurio langelių išmatavimai 12,5X25 mm. Tokie išmatavimai  tarp virbų leidžia kiaušiniams lengvai nusiristi į surinktuvą, mėšlas neįstringa ir laisvai iškrenta į podugnį, paukščiui lengva judėti tinklu, nesusižeidžiant kojyčių. Narvams galima naudoti ir tiesiog cinkuotą tinklą, ir tinklą su PVC danga. Antrasis variantas net labiau tinkamas, nes šaltuoju laikotarpiu ant tinklo su danga paukščių kojeles mažiau pažeidžia šaltis. Taip pat plieninis tinklo karkasas turi dvigubą apsaugą iš cinko ir PVC.  Tai smarkiai įtakoja narvo tarnavimo laiką.
 
Narvo karkaso sutvirtinimas.
 
Visi mes stengiamės optimizuoti savo išlaidas, o narvo pasirinkimas – nemaža finansinė investicija. Mes suinteresuoti, kad narvas tarnautų ne vienerius metus. Negalima leisti, kad per nereikšmingą laiko tarpą nuo eksploatavimo pradžios narvas išklibtų ir išsiskirtų. Tam, kad konstrukcija būtų tvirta, rekomenduojame naudoti metalines cinkuotas sąvaržas. Plastikinių dirželių naudojimas tinklo mazgams sutvirtinti, žinoma, pastebimai sumažina  gaminio savikainą, bet taip pat ir nuvertina jį, sutrumpindamas jo tarnavimo laiką.
 
Podugnis mėšlo surinkimui.
 
 
Ši narvo detalė pirmiausiai turi būti pagaminta iš nedažytos skardos, kurios storis, įskaitant cinkuotą dangą, turi sudaryti ne mažiau kaip 0,5 mm. Nudažytą skardą sudaro plonesnis metalo sluoksnis su dažančiosios medžiagos danga- poliesteris (PE),  kuri mažina konstrukcijos tvirtumą. Dėl to podugnis gali deformuotis ir lankstytis. Tai ypač aktualu dideliems narvams su dideliais podugniais.
 
Poliesteris (PE)- nebrangi poliefiro pagrindo danga,  27 mikronų storio.  Trūkumas - mažas atsparumas mechaniniams pažeidimams. Skirta produktams negaunantiems didelės eksploatacines apkrovos.
 
Lesykla.
 
Lesyklos konstrukcija – viena iš svarbiausių putpelių narvo konstrukcijos detalių. Nuo teisingo jos apimties pasirinkimo priklauso maitinimų kiekis per dieną. Jeigu į lesyklos talpą netilps reikiamas kombinuotųjų pašarų kiekis, šėrimo laikotarpis pareikalaus daugiau energijos. Jums reiks gaišti laiką ir dėti pastangas papildomam paukščių šėrimui. Lesyklos forma taip pat labai svarbi. Putpelių lesalo surijimą lydi dideli neracionalūs nuostoliai. Todėl, siekiant išvengti kombinuotųjų pašarų išmėtymo už lesyklos ribų, priekinis kraštas daromas aukštas. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šėrimo metu visi paukščiai turėtų vienodą prieigą prie lesyklos. Pavyzdžiui, narvas dešimčiai putpelių turi turėti dešimt angų priėjimui prie lesyklos.

 
Durys daromos iš priekinės narvo dalies. Tai leidžia  turėti laisvą prieigą prie paukščio, net tuo atveju, jeigu mes narvus kombinuojame į etažeres, kabindami juos vieną virš kito arba horizontalioje plokštumoje.
 
Sėkmingam putpelių laikymui labai svarbus temperatūros režimas. Uždaro tipo narvuose, kur oras patenka tik per priekinę sienelę, karštuoju metų laiku padidėja paukščių perkaitimo rizika, ir kaip pasekmė, jų kritimas. Nereikia pamiršti, kad iš visų paukščių putpelių kūno temperatūra aukščiausia. Gerai vėdinamas atvirojo tipo narvas leidžia laikyti paukštį pakankamai komfortiškose jam sąlygose.

Uždaro typo narvų  pavizdžiai

Čia yra uždaro tipo narvas, kuriame, dėl prastos oro cirkuliacijos ir aukštos temperatūros, atsirado deguonies stoka ir paukščių perkaitinimas. (Atviras putpelių snapas  nėra norma. Jeigu yra tokia būklė reikia nedelsiant sumažinti aplinkos temperatūrą ir organizuoti oro cirkuliaciją. Perkaitimo ir pasunkėjęs kvėpavimas gali sukelti negrįžtamus sveikatos sutrikimus ir mirtis)
Lithuania Parapijonishkes Piliakalnio str.1 LT 13241
Back to content