Pagrindinis puslapis
Apie putpelės
Pirmoji mūsų pažintis su putpelėmis prasidėjo 2010 metais, įsigijus 3 Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpelių pateles ir 1 patiną. Šios rūšies paukščiams mes ir šiandien teikiame pirmenybę. Per pirmąjį pusmetį putpelių skaičius išaugo iki 150 vienetų, tame skaičiuje turime 7 rūšis:
1. Mandžiūrijos auksaspalvių veislės putpeles.
2. Baltąsias angliškas putpeles.
3. Juodąsias angliškas putpeles.
4. Smokingines putpeles.
6. Japoniškąsias putpeles;
7. Marmurines (hibridas) putpeles.
8. Faraonų veislės putpeles.
Noras išsirinkti optimalią laikymui veislę privertė eksperimentuoti su įvairiomis putpelių rūšimis. Įvertinus visus bandymus ir padarytas klaidas, šiai dienai mums geriausias pasirinkimas – laikyti dviejų veislių putpeles – „faraonus“ (15%) ir Mandžiūrijos auksaspalves (85%). Šių veislių paukščiai patys nereikliausi, nelinkę į agresiją, pasižymi geru dėslumu, populiarūs vartotojų tarpe. Šių veislių dėslumas nesumažėja ir esant gana žemoms temperatūroms (iki +5).
Šiame vaizdo įraše parodytas jaunikliams skirtas augintuvas, kuriame filmavimo metu buvo laikoma apie du šimtus dešimties dienų amžiaus putpelių.
Перепелята в возрасте 10 дней
Tie paties 45 dienų amžiaus putpeliukai
Перепела пароды Золотистый маньчжур и Фараон в возрасте 45 дней.
2015 m. pradžioje mes pradėjome selekcijos darbus - atrinkdami geriausius putpelių šeimos paukščius, siekiame pagerinti veislės savybes.
Pastaruoju metu Lietuvoje sveiko gyvenimo būdo šalininkų tarpe didėja putpelių mėsos paklausa. Kruopščiai išnagrinėję paklausą ir pasiūlą vartotojų rinkoje, mes nusprendėme pasiūlyti pirkėjams broilerinių veislių putpeles. Deja, tarp Lietuvos veisėjų pasiūlymų tikrus šių veislių atstovus surasti pakankamai sudėtinga. Dažniausiai angliška baltųjų putpelių veislė painiojama su Teksaso veisle. Pagal išorinius požymius šių dviejų rūšių putpelės labai panašios, bet labai skiriasi šių veislių paukščių svoris. Lytiškai subrendusio Teksaso veislės paukščio svoris siekia 400 - 550 gramų. Lietuvos teritorijoje rasti tikrus „Teksasiečius“ gana sudėtinga.
Su faraono veislės paukščiais situacija šiek tiek kitokia, nors ir panaši. „Faraonų“ Lietuvoje daug, bet nemokėdami atskirti veislių, veisėjai sukryžmina keletą panašių savo išvaizda veislių - kokybinių savybių nenaudai. Todėl vadinamieji „faraonai“ realybėje dažnai būna faraonų, estiškosios ir japoniškosios veislių putpelių hibridai. Ir artima kraujomaiša nenaudinga vertingoms veislės savybėms.
Ieškoti tikrų „teksasiečių“ interneto pagalba teko visame pasaulyje. Airijos teritorijoje atsirado keletas patyrusių veisėjų, kurie laiko šios veislės putpeles. Po derybų jie mums pašto siunta išsiuntė 50 inkubacinių kiaušinių. Įdėjus juos į inkubatorių ir palaikant pastovią temperatūrą 37,8 С° ir drėgnumą 55%, (tik paskutines 3 paras drėgnumą padidinome iki 60%), po 17 parų iš 50 kiaušinių išsirito 19 putpeliukų, kas sudarė apytikriai 38% nuo visų kiaušinių skaičiaus. Toks mažas procentas mus nei nustebino nei nuliūdino. Atsižvelgiant į tai, kad transportavimo sąlygos yra ne idealios, tokio rezultato visiškai buvo galima tikėtis.
Перепелята пароды Техас
3,5 savaičių amžiaus Teksaso veislės putpelės.
Молодняк перепелов пароды Техасс в возросте 3,5 недель.<br />
Nuotraukoje putpelės:
3,5 savaičių Teksaso broileris...
180 gr.
4 savaičių amžiaus Faraono veislės....
176 gr.
4 savaičių Mandžiūrijos auksaspalvių veislės ....
153 gr.
Nuotraukoje apačioje Teksaso broileris 5,5 savaičių amžiaus. Svorio vidurkis buvo apie 280 gr. Nors buvo ir 300 gr. ir 260 gr. paukščių. Nuo 5,5 savaičių pradėjo dėti kiaušinius.
282 gr.
Teksaso veislės putpelių kiaušiniai: